Misjonarski Ośrodek Formacyjny VINCENTINUM należy do Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Zgromadzenie naśladując Chrystusa głoszącego Ewangelię ubogim, będąc wierne nauczaniu swego Założyciela św. Wincentego a Paulo stara się zapewnić właściwą formację duchownym i świeckim dla skutecznego głoszenia Ewangelii w dzisiejszych czasach. 20 maja 2007 r. Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski podczas Mszy św. w kaplicy pw. św. Wincentego a Paulo poświęcił nasz Ośrodek. Ośrodek Vincentinum jest czynny przez cały rok. Organizowane są w nim rekolekcje, dni skupienia, sympozja, spotkania grup, szkolenia.

Ośrodek Formacyjny wkomponowany jest w oazę zieleni, na którą składa się stary park ze ścieżkami spacerowymi i ławkami, a także sad owocowy i trawniki ukwiecone klombami. W parku znajduje się drewniana altana, wydzielone miejsce na ognisko i grilla. Jest tu miejsce na samotną medytację i wspólne spotkania.

W Ośrodku przygotowaliśmy 51 miejsc dla gości w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych z łazienkami. Do dyspozycji jest kaplica, biblioteka z czytelnią, sala konferencyjna, sala spotkań, jadalnia, dostęp do internetu-WiFi. Ośrodek wyposażony jest w windę i pokój przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Istnieje także parking dla autokaru i samochodów.

W ogrodzie znajduje się kaplica św. Stanisława, biskupa i męczennika. Kaplica ta mieści się na zapleczu zachodniej części parku pałacowego. Została wybudowana w 1875 roku przez pokojowego hrabiów Potockich – Tomasza Dudkowskiego. Tomasz Dudek, s. Franciszka i Marianny Rozmus, urodził się 18 XII 1836r. w Filipowicach. Państwowa Służba Ochrony Zabytków Oddział Wojewódzki w Krakowie dnia 1 grudnia 1993 roku wpisała kaplicę p.w. św. Stanisława w Krzeszowicach do rejestru zabytków woj. Krakowskiego pod nr rej. A-667.

Informator Vincentinum

Budynek Ośrodka

Wejście do Ośrodka

Recepcja

Kaplica domowa

Jadalnia

Sala konferencyjna

Sala spotkań

Pokój dwuosobowy

Parking

Kafeteria

Poczekalnia

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.
Translate »