O Ośrodku

Misjonarski Ośrodek Formacyjny VINCENTINUM należy do Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Zgromadzenie naśladując Chrystusa głoszącego Ewangelię ubogim, będąc wierne nauczaniu swego Założyciela św. Wincentego a Paulo stara się zapewnić właściwą formację duchownym i świeckim dla skutecznego głoszenia Ewangelii w dzisiejszych czasach. 20 maja 2007 r. Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Franciszek Macharski podczas Mszy św. w kaplicy pw. św. Wincentego a Paulo poświęcił nasz Ośrodek. Ośrodek Vincentinum jest czynny przez cały rok. Organizowane są w nim rekolekcje, dni skupienia, sympozja, spotkania grup, szkolenia.

Ośrodek Formacyjny wkomponowany jest w oazę zieleni, na którą składa się stary park ze ścieżkami spacerowymi i ławkami, a także sad owocowy i trawniki ukwiecone klombami. W parku znajduje się drewniana altana, wydzielone miejsce na ognisko i grilla. Jest tu miejsce na samotną medytację i wspólne spotkania.

W Ośrodku przygotowaliśmy 51 miejsc dla gości w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych z łazienkami. Do dyspozycji jest kaplica, biblioteka z czytelnią, sala konferencyjna, sala spotkań, jadalnia, dostęp do internetu-WiFi. Ośrodek wyposażony jest w windę i pokój przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Istnieje także parking dla autokaru i samochodów.

W ogrodzie znajduje się kaplica św. Stanisława, biskupa i męczennika. Kaplica ta mieści się na zapleczu zachodniej części parku pałacowego. Została wybudowana w 1875 roku przez pokojowego hrabiów Potockich – Tomasza Dudkowskiego. Tomasz Dudek, s. Franciszka i Marianny Rozmus, urodził się 18 XII 1836r. w Filipowicach. Państwowa Służba Ochrony Zabytków Oddział Wojewódzki w Krakowie dnia 1 grudnia 1993 roku wpisała kaplicę p.w. św. Stanisława w Krzeszowicach do rejestru zabytków woj. Krakowskiego pod nr rej. A-667.

Vincentinum

Informator

Vincentinum

Budynek Ośrodka

Vincentinum

Wejście do Ośrodka

Vincentinum

Recepcja

Vincentinum

Kaplica domowa

Vincentinum

Jadalnia

Vincentinum

Sala konferencyjna

Vincentinum

Sala spotkań

Vincentinum

Pokój dwuosobowy

Vincentinum

Parking

Vincentinum

Kafeteria

Vincentinum

Poczekalnia
Przewiń do góry
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.