Vincentinum

Do zobaczenia w okolicy

 W okolicy Krzeszowic jest wiele atrakcji turystyczno-krajoznawczych oraz miejsca pielgrzymkowe, które warto odwiedzić i zobaczyć w trakcie pobytu w naszym ośrodku.

Paczółtowice

Godnym odwiedzenia jest oddalony o 8 km zabytkowy, drewniany kościół (klasy 0) w Paczółtowicach. Umieszczony w głównym ołtarzu koronowany obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem od wielu lat cieszy się dużym kultem. W 2006 r., na terenie kompleksu golfowo-rekreacyjnego w Paczółtowicach został otwarty stok narciarski wraz z wyciągiem typu talerzykowego.

Klasztor Ojców Karmelitów Bosych w Czernej

Około 4 kilometrów od VINCENTINUM znajduje się sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej przy klasztorze Ojców Karmelitów Bosych w Czernej. Czerneński obraz jest wzorowany na obrazie Matki Bożej Śnieżnej znajdującym się w bazylice S.Maria Maggiore w Rzymie. Znajdują się tam także relikwie św. Rafała Kalinowskiego.

Zamek w Tenczynku

Polecamy rekreacyjny spacer do Zamek Tenczyn lub Tęczyn położony jest we wsi Rudno w powiecie krakowskim, w odległości 24 km na zachód od Krakowa, 5 km na południowy zachód od Krzeszowic na najwyższym wzgórzu Garbu Tenczyńskiego (Góra Zamkowa 411 m n.p.m.) leżącego na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

Sanktuarium św. Jan Pawła II

Istnieje również możliwość nawiedzenia stolicy kultu Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, by modlić się przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy relikwiach świętej Siostry Faustyny Kowalskiej oraz Sanktuarium św. Jan Pawła II „Nie lękajcie się!” znajdują się tam relikwie Jana Pawła II. 

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies.
Translate »